מהן הדרכים לשמירה על איכות המזרן?

 

הדרכים לשמירה על איכות המזרן

 
ישנה חשיבות רבה לבחירת מזרן איכותי לחדר השינה שכן הדבר מועיל לשנת לילה טובה ולבריאות הגב. אלא שגם השקעה כספית גדולה עבור מזרן ממותג עשויה שלא להועיל כלל אם לא שומרים על המזרן בדרך הנכונה. מזרן שעשוי מהחומרים הטובים ביותר אמור לשרת את בעליו שנים רבות. הנה כמה טיפים שיעזרו לכם בכך:
 
 
 

זהירות: רטיבות!

 
רטיבות הינה האויב מספר 1 של כל מזרן שהוא, איכותי או לא. המים מחלחלים אל השכבות העמוקות ביותר של המזרן, מתאדים ומתעבים שם לסירוגין, ועשויים לגרום לשגשוגם של עובשים ומיקרואורגניזמים מזיקים אחרים. בעקבות זאת, כמובן, מגיעות האלרגיות והצחנה. לכן, אם המזרן שלכם נרטב, יבשו אותו ככל שניתן ורק לאחר מכן כסו אותו שוב במצעים. ניתן להפעיל מזגן על חימום במשך שעה או שעתיים כדי לסייע בנידוף המים. עדיף כמובן לרכוש מראש מזרן איכותי עם כיסוי מתאים אשר אינו חדיר למים. אם המזרן הוכתם מסיבה כלשהיא, אין לנקותו עם חומרי ניקוי על בסיס מים. הזמינו ניקוי יבש.
 
 
 
כיצד לשמור על המזרן
 
 
 
 

לאיזה כיוון לסובב את המזרן?

 
כולנו למדנו מההורים שלנו כי כדי לשמור על המזרן לאורך זמן יש לסובב ולהפוך אותו מעת לעת. נשאלת השאלה האם אכן מדובר בפעולה אשר תורמת לשמירה על איכות המזרן או שאין שום אמת בדבר? ובכן, כל מזרן מגיע עם הוראות תחזוקה מפורטות וספציפיות לו. ישנם מזרנים אשר מיועדים לשינה על גבם רק מצד אחד ואין להפוך אותם בשום פנים ואופן. ישנם מזרנים אשר אותם כן מומלץ להפוך מדי שלושה שבועות ו/או להחליף בין ראש לרגליים מעת לעת. יש לעיין היטב בהוראות אלו שכן חלקן אף מתנות את קיום האחריות בקיומן.
 

אבק?

 
אבק הוא אויב גדול נוסף של המזרן שכן הוא עשוי לגרום לתופעות לוואי רבות אצל האדם. האבק יוצר סביבת מחיה נוחה עבור קרדית האבק אשר גורמת באמצעות גלליה לתגובות אלרגיות אצל הרגישים לכך. יש לשמור על המזרן מפני הצטברות אבק באמצעות שאיבתו פעם בשבוע על ידי שואב אבק בעל אלמנט חובט.
 
חברת מזרנים ורהיטי קיסריה תשמח לספק עבורכם מזרן איכותי עם אחריות רבת שנים לשימוש נוח יותר מתמיד. כבר יותר מ-50 שנה שחברתנו משווקת מגוון רחב של מזרנים איכותיים ופתרונות שינה מתקדמים שישדרגו לכם את איכות החיים. אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר בטלפון 072-3256241 וצוות החברה יתאים לכם מזרן שיענה על כל הציפיות.